Jo Nesbø - Nůž

Nejnovější kniha od slavného norského autora Joa Nesbøho. Harry Hole tentokráte řeší případ, kde je sám podezřelým. Vyřeší ho? Nebo se už konečně upije k smrti?

Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.
Jo Nesbø - Nůž


Děj

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.

Manželka Harryho Holea Ráchel je zavražděna! A Harry Hole je podezřelý, že ji má na svědomí.


Hodnocení

  • CharlieBlog 🙂 10/10


Tato kniha je jasnou volbou pro každého, komu se příběhy o Harry Holeovi líbí! Jedna z nejlepších Nesbøho knížek. Druhou polovinu jsem fakt přečetl na jeden zátah.
Pokud se vám detektivky líbí, tak ji určitě zkuste.

Kde koupit?

Třeba přímo v nakladatelství Kniha Zlín

Kniha, Norsko, Severské detektivky

- (6. 12. 2019)

Líbil se vám článek?

Nasdílejte ho svým přátelům na sociálních sítích.

Pinterest

Názory, připomínky a jiné komentáře

Zatím nikdo nic nenapsal. Buďte první :-).

Vložit nový komentář

Jsem programátor, horolezec a tak trochu FlexiBee fanatik :-).
Na CharlieBlogu sepisuji své nápady a poznatky už od roku 2006.

Powered by CharlieBlog Engine v2.3 - Login