Přehled článků s tagem python
Ovládání Raspberry Pi z Telegramu
Znáte Telegram Messenger? Je to celkem pěkný komunikátor, ale hlavně má úžasné API, které umožňuje jednoduše vytvořit robota, který bude reagovat na vaše rozkazy 😀.
Raspberry Pi Twitter Bot - Retweeter
Chcete automatizovat retweetování nebo „lajkování“ tweetů obsahujících váš oblíbený #hashtag? Není to nic složitého a budete mít přehled o všem 🙂.
Raspberry Pi Twitter Bot - tweetování z RSS feedu
Jedním z nejčastějších využití Twitter Bota je tweetování novinek z RSS feedů stránek. Jakmile se na vybrané stránce publikuje novinka, Twitter Bot ji pošle do světa. Jak na to?
Raspberry Pi Twitter Bot - první tweet přes API
Ať už Raspberry Pi používáte k jakémukoliv bohulibému 😉 účelu, tak s největší pravděpodobností bude neustále online. Takže na něm může běžet klidně několik samostatných služeb. Další velmi zajímavou je Twitter Bot. Jak z Maliny udělat robota, který bude posílat tweety?
Raspberry Pi Meteostanice - čidlo vlhkosti DHT-22
Další veličinou, kterou měří každá meteostanice, je vlhkost. K tomuto účelu se dá s Rasberry Pi využít čidlo DHT-22. Toto čidlo obsahuje kromě měřiče vlhkosti i teploměr. Jak toto čidlo připojit k Raspberry Pi?
Raspberry Pi Meteostanice - tlakové čidlo MPL3115A2
Každá meteostanice by měla, kromě teploty, měřit i atmosferický tlak. K tomuto účelu se velmi dobře hodí čidlo MPL3115A2. Sehnal jsem si tedy také jedno toto čidlo a připojil ho k Raspberry Pi.
Raspberry Pi Meteostanice - teplotní čidlo DS18B20
Když jsem zjistil, že Sense Hat je pro meteostanici celkem nepoužitelný (kvůli nutné korekci), rozhodl jsem se vyzkoušet teplotní čidlo DS18B20. Toto čidlo je možné rovnou z výroby sehnat na 2 metry dlouhém kabelu a tak mi přišlo jako správná volba. Jak ho tedy připojit a použít?
Raspberry Pi Meteostanice - Sense Hat
Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak Raspberry Pi upravit na meteostanici, je připojit k ní rozšiřující modul Sense Hat. Jedná se o doplněk vyvinutý přímo výrobcem Raspberry Pi. Původním účelem tohoto modulu byla mise pojmenovaná Astro Pi, při níž byly dvě „maliny“ vyneseny do vesmíru astronautem Timem Peakem. Jak tedy využít tento doplněk pro měření teploty, tlaku a vlhkosti?