ABRA FlexiBee Tweak Tool

Jednoduchý nástroj, který vám umožní na jednom místě nahrát uživatelská vylepšení do kterékoliv z vašich firem. Nemusíte stahovat XML soubory s rozšířeními a postupně je nahrávat do jednotlivých firem.

Jeden prsten vládne všem,
jeden jim všem káže,
jeden všechny přivede,
do temnoty sváže.

Tak zní slavné dvojverší z Pána prstenů. V našem případě je „Prstenem“ ABRA FlexiBee Tweak Tool. Umožňuje totiž nahrávání vybraných uživatelských úprav z jednoho místa. Jen si zaklikáte do kterých firem chcete úpravy nahrát, které to mají být a potvrdíte. Chvilka napětí a je to 🙂.

Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.

Tweak Tool

Jednoduchý nástroj, který vám umožní na jednom místě nahrát uživatelská vylepšení do kterékoliv z vašich firem. Dokumentace

ZDARMA

Stažení


Instalace a použití

Uživatelské tlačítko


Stahněte si XML soubor s uživatelským tlačítkem a nahrajete ho do jakékoliv z firem (horní menu Nástroje - Import - Import z XML). Uživatelské tlačítko je dostupné v evidenci Osoby a uživatelé (lepší místo jsem zatím nenašel 😞 ). Po kliknutí se obrazí okno s výběrem firem a uživatelských vylepšení.

Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.
Výběr firmy a vylepšení


Zaškrtávátky vyberte do kterých firem a jaké úpravy se mají nahrát. Pokud úpravy neznáte, tak kliknutím na název se přesunete na stránku s podrobnostmi.

Jakmile je vše potřebné vybráno, stačí kliknout na tlačítko nahraj do FlexiBee a je to. Po úspěšném nahrání je potřeba se z FlexiBee odhlásit a znovu se přihlásit. Tlačítka jsou „cachována“ (načtena při přihlášení) a změny se tedy projeví až při dalším.

Webová aplikace

Nechcete uživatelské tlačítko? Zkuste webovou aplikaci.

Před použitím webové verze se odhlašte z FlexiBee!


Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.
Přihlášení do FlexiBee


Vyplníte adresu a port svého FlexiBee serveru, uživatelské jméno a heslo. Aplikace se přihlásí a opět Vám zobrazí stejné okno jako u uživatelského tlačítka. Vyberete do kterých firem a jaká vylepšení chcete nahrát. Kliknete na Nahrát do FlexiBee.

Systémové a licenční požadavky

REST API pro zápis. Aby bylo možné vylepšení do FlexiBee nahrát, potřebujete mít v licenci aktivní API s možností zápisu.

Server musí být dostupný z internetu. Na cloudu nemáte problém, ale při instalacích na vlastní server musí mít přiřazenu veřejnou IP adresu.

Jaké úpravy jsou k dispozici?

Hromadné změny
Odpárovávač
Zamykač a odemykač
Modré tiskopisy

Pokud máte další úpravy, dejte mi vědět. Rád vaše úpravy doplním. 🙂

Závěr

Jednodušeji už to snad ani nejde. Navíc máte možnost nahrát vylepšení rovnou do více firem. To může být výhodné například pro účetní firmy, které spravují velké množství společností.

Doufám, že vám Tweak Tool pomůže 🙂.


Aktualizace 13. 5. 2019 - doplnění pár dalších "vychytávek"

Do Tweak Toolu jsem od jeho publikování doplnil několik dalších "vychytávek". Všimli jste si?

Kontrola v DPH a VIES

Jednou z věcí, které se mohou hodit, je kontrola adresy na dokladech na serveru adisreg.mfcr.cz nebo pro plátce z EU na serveru ve VIES.

Toto vylepšení má dva režimy použití.
Pokud je mu předáno DIČ subjektu, tak pouze zobrazí výsledky z patřičného serveru.
Ve druhém režimu se také zobrazí výsledek, ale navíc se tento výsledek uloží k dokladu jako příloha. Tato příloha se může hodit při případné budoucí kontrole zda je faktura správně.

Pozor ale na to, že finanční správa na svých stránkách uvádí, že tyto informace nemohou být využity jako důkazní prostředek pro nárok na osvobození od DPH při intrakomunitárních transakcích (zdroj).
Nebude ale problém, přesně dle instrukcí finanční správy, rovnou začít posílat všechna DIČ pro kontrolu na jejich e-mailovou adresu 😉.

Odesílání e-mailu přes webové rozhraní

Možná některým z vás vadí nutnost mít nainstalovaného mailového klienta pro odeslání faktury z FlexiBee. Jednou z možností jak odeslat e-mail i bez něj je využití webového rozhraní. Přidejte si tedy do svého FlexiBee tlačítko, po jehož použití se zobrazí stránka s odesláním dokladu e-mailem. Jen pozor na to, že faktury na cloudu budou odcházet z adresy noreply@fakturace.flexibee.eu (nebo tak nějak).

Nebo použijte třeba Ecomail 😉. Ten tento problém nemá.

Automatické párování zaškrtaných plateb

Chcete automaticky párovat jen některé platby? Tak buď pořádně filtrujte, nebo použijte tento doplněk. Opět se jedná o využití webového rozhraní FlexiBee. Správně sestavená URL adresa vložená do uživatelského tlačítka váš problém vyřeší.

Páruje se dle variabilního symbolu a částky

Přehledy změn na dalších evidencích

Tweak Toolem je také možné doplnit přehledy změn na evidence, kde chybí. Například na ostatní pohledávky a ostatní závazky nebo na vzájemné zápočty.
Na těchto evidencích pak pod ikonou 👁️ oka naleznete potřebný přehled změn.

Tiskopis souhrnného hlášení bez omezení na počet záznamů

Poslední věcí, kterou jsem pro vás opravil, je tiskopis souhrnného hlášení. Výchozí tiskopis ve FlexiBee je omezen na 40 záznamů. Všechny další jsou ignorovány a pro vytištění jste nuceni nahrát XML soubor do EPO a odtud teprve tisknout.

V tomto upraveném tiskopise již toto omezení není a je tedy možné vytisknout rovnou všechny záznamy, které v něm mají být.


Aktualizace 4. 6. 2019 - hromadné změny a odpárování na vzájemných zápočtech

Ve verzi 2019.2.2 byla do vzájemných zápočtů doplněna podporo výběru více řádků v přehledu vzájemných zápočtů. Doplnil jsem tedy pro tuto evidenci i hromadné změny a odpárovávač. Užijte si 😀

REST API, Vylepšení, Hromadné operace

- (27. 2. 2020)

Jsem programátor, horolezec a tak trochu FlexiBee fanatik :-).
Na CharlieBlogu sepisuji své nápady a poznatky už od roku 2006.

Powered by CharlieBlog Engine v2.3 - Login