ABRA FlexiBee Tweak Tool

Jednoduchý nástroj, který vám umožní na jednom místě nahrát uživatelská vylepšení do kterékoliv z vašich firem. Nemusíte stahovat XML soubory s rozšířeními a postupně je nahrávat do jednotlivých firem.

Jeden prsten vládne všem,
jeden jim všem káže,
jeden všechny přivede,
do temnoty sváže.

Tak zní slavné dvojverší z Pána prstenů. V našem případě je „Prstenem“ ABRA FlexiBee Tweak Tool. Umožňuje totiž nahrávání vybraných uživatelských úprav z jednoho místa. Jen si zaklikáte do kterých firem chcete úpravy nahrát, které to mají být a potvrdíte. Chvilka napětí a je to :-).

Instalace a použití

Uživatelské tlačítko


Stahněte si XML soubor s uživatelským tlačítkem a nahrajete ho do jakékoliv z firem (horní menu Nástroje - Import - Import z XML). Uživatelské tlačítko je dostupné v evidenci Osoby a uživatelé (lepší místo jsem zatím nenašel :-( ). Po kliknutí se obrazí okno s výběrem firem a uživatelských vylepšení.

Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.
Výběr firmy a vylepšení


Zaškrtávátky vyberte do kterých firem a jaké úpravy se mají nahrát. Pokud úpravy neznáte, tak kliknutím na název se přesunete na stránku s podrobnostmi.

Jakmile je vše potřebné vybráno, stačí kliknout na tlačítko nahraj do FlexiBee a je to. Po úspěšném nahrání je potřeba se z FlexiBee odhlásit a znovu se přihlásit. Tlačítka jsou „cachována“ (načtena při přihlášení) a změny se tedy projeví až při dalším.

Webová aplikace

Nechcete uživatelské tlačítko? Zkuste webovou aplikaci.


Obrázky se nestihly načíst.
Prosím opakujte akci zachvilku.
Přihlášení do FlexiBee


Vyplníte adresu a port svého FlexiBee serveru, uživatelské jméno a heslo. Aplikace se přihlásí a opět Vám zobrazí stejné okno jako u uživatelského tlačítka. Vyberete do kterých firem a jaká vylepšení chcete nahrát. Kliknete na Nahrát do FlexiBee.

Systémové a licenční požadavky

REST API pro zápis. Aby bylo možné vylepšení do FlexiBee nahrát, potřebujete mít v licenci aktivní API s možností zápisu.

Server musí být dostupný z internetu. Na cloudu nemáte problém, ale při instalacích na vlastní server musí mít přiřazenu veřejnou IP adresu.

Jaké úpravy jsou k dispozici?

Hromadné změny
Odpárovávač
Zamykač a odemykač
Modré tiskopisy

Pokud máte další úpravy, dejte mi vědět. Rád vaše úpravy doplním. :-)

Závěr

Jednodušeji už to snad ani nejde. Navíc máte možnost nahrát vylepšení rovnou do více firem. To může být výhodné například pro účetní firmy, které spravují velké množství společností.

Doufám, že vám Tweak Tool pomůže :-).

REST API, Vylepšení, Hromadné operace

- (27. 3. 2019)

Jsem programátor, horolezec a tak trochu FlexiBee fanatik :-).
Na CharlieBlogu sepisuji své nápady a poznatky už od roku 2006.

Powered by CharlieBlog Engine v2.1