Raspberry Pi projekty 🙂 - stránka 2
Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač. Je ho možné použít k mnoha různorodým IoT projektům. Můžete si vytvořit webový server, meteostanici, webkameru a spoustu jiných vychytávek.
Chcete vědět víc?
Přečtěte si tedy některý z článků 🙂
Raspberry Pi Twitter Bot - první tweet přes API
Ať už Raspberry Pi používáte k jakémukoliv bohulibému 😉 účelu, tak s největší pravděpodobností bude neustále online. Takže na něm může běžet klidně několik samostatných služeb. Další velmi zajímavou je Twitter Bot. Jak z Maliny udělat robota, který bude posílat tweety?
Wi-Fi access point z Raspberry Pi
Jedno z oblíbených využití minipočítače Raspberry Pi je vyrobit z něho Wi-Fi access point. Navíc, když je Raspberry od verze 3 vybaveno integrovaným wi-fi modulem, tak si o toto využití přímo říká. Jak tedy na to?
Node.js na Raspberry Pi
Webserver na Raspberry Pi nemusí být jen Apache a PHP. Je možné použít i čím dál tím oblíbenější Node.js. Jak Node nainstalovat a vytvořit „Hello world“?
Jak vytvořit Time-Lapse video na Raspberry Pi
Raspberry Pi může kamerou vytvářet spoustu fotek. Chcete vědět jak z těchto fotografií vytvořit time-lapse (časosběrné) video?
Raspberry Pi webkamera
Jak hlídat své domácí mazlíčky, chránit majetek před zloději, nebo zaznamenávat „time-lapse“? Vytvořte z Raspberry Pi webkameru. Chcete vědět jak na to?
Raspberry Pi jako webserver - další optimalizace
V předchozím článku jsme aktivovali dva moduly Apache serveru a zvýšili jsme tak výkon, aniž bychom změnili řádku webové stránky. Co když ani tohle ale nestačí? Pak bude potřeba začít upravovat webové stránky.
Raspberry Pi webserver - mod_deflate a mod_expires
Pokud z Raspberry Pi uděláme webový server, musíme se důkladně zaměřit na to, aby se jednotlivé stránky načítaly co nejrychleji a uživatel nemusel zbytečně čekat. Jak tedy pomocí několika jednoduchých triků zrychlit načtení stránky?
Raspberry Pi Meteostanice - čidlo vlhkosti DHT-22
Další veličinou, kterou měří každá meteostanice, je vlhkost. K tomuto účelu se dá s Rasberry Pi využít čidlo DHT-22. Toto čidlo obsahuje kromě měřiče vlhkosti i teploměr. Jak toto čidlo připojit k Raspberry Pi?
Raspberry Pi Meteostanice - tlakové čidlo MPL3115A2
Každá meteostanice by měla, kromě teploty, měřit i atmosferický tlak. K tomuto účelu se velmi dobře hodí čidlo MPL3115A2. Sehnal jsem si tedy také jedno toto čidlo a připojil ho k Raspberry Pi.
Raspberry Pi Meteostanice - teplotní čidlo DS18B20
Když jsem zjistil, že Sense Hat je pro meteostanici celkem nepoužitelný (kvůli nutné korekci), rozhodl jsem se vyzkoušet teplotní čidlo DS18B20. Toto čidlo je možné rovnou z výroby sehnat na 2 metry dlouhém kabelu a tak mi přišlo jako správná volba. Jak ho tedy připojit a použít?